Hakkımızda

Türkiye’deki eğitmenler;
Ayşen Edis; Uluslararası Silva Metodu Türkiye Direktör ve Yetkili Eğitmeni, Psikolog Gülgün Sharafat; Silva Metodu Asistan Direktör ve Yetkili Eğitmeni, Erhan Aslan; Silva Metodu Yetkili Eğitmeni ve Simin Soylu Güven; Silva Metodu Yetkili Eğitmeni

Ayşen Edis

İstanbul doğumludur. 1972 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra Roma Güzel Sanatlar Akademisi, Sanat Tarihi ve Resim Bölümü’nden mezun oldu.

1978 senesinde eşi ile birlikte Torino, İtalya’da almış olduğu Silva Metodu eğitimi, yaşamında dönüm noktası oluşturdu. Metodu yoğun bir şekilde uygularken öncelikle kendi potansiyelini keşfetti. Öğrendiklerini yaşamının bir parçası haline getirdi. Ortaya çıkan olumlu gelişmeler; ailesinde, çevresinde, ilişkilerinde, sağlığında ve iş yaşamında fark yaratması, huzurlu, çoşkulu, bereketli bir yaşantıya sahip olması metoda olan inancını pekiştirdi.

1979 yılında Torino’da Roop Lal Sandhu ile Hatha Yoga’ya başladı ve halen devam etmektedir. Yine aynı yıl tamamlayıcı tedavi yöntemleri ve insan sağlığını etkileyen faktörler ile ilgili araştırmalara başladı. Bütünsel Tıp (Holistic), tamamlayıcı terapi, EFT ve Homeopati eğitimleri aldı.

1991 yılına kadar, Londra’da, Colette, Dickinson & Pears Partners ve Torino’daki çeşitli uluslararası reklam şirketlerinde yönetici olarak çalıştı. 1992 yılında Türkiye’ye döndü. Philip Morris’in, İstanbul ve İzmir’deki şirketlerinde insan kaynakları bölümünde, işe alım, organizasyonel yönetim, performans değerlendirme, iş analizleri ve eğitim alanlarında 12 yıl çalıştı.

2004-2006 yılları arasında Netsis Yazılım Şirketi’nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Haziran 2006’da Edis İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitim Şirketi’ni kurdu. İnsan Kaynakları yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Aynı yıl, Türkiye’de tanınmayan, ancak dünyada pek çok kişisel eğitime model uluşturmuş bir dünya markası olan Silva Metodu’nu™ Türkiye’ye getirmek üzere çalışmalara başladı. Eğitmen yetiştirme yetkisine sahip dünyada sadece 2 merkezden biri olan Yunanistan’da, Metodun Güney Avrupa Direktörleri’nden ve Chicago, USA’da Uluslararası Eğitim Direktörü Ken Barco’dan Silva Metodu™ Eğitmenlik eğitimlerini aldı. Bunu takip eden 2 yıl boyunca Yunanlı Direktörlerle staj dönemini tamamladı. 2008 yılında Silva Metodu’nun™ Türkiye’deki tek yetkili eğitmeni ve hemen sonrasında Silva Metodu™ Türkiye Direktörü oldu. Silva Metodu™ Türkiye, Merkezi Laredo, Texas’da bulunan Uluslararası Silva Organizasyonu’na bağlıdır.

Ayşen Edis Silva Metodu™ Türkiye Eğitmeni olarak İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir.

Gülgün Sharafat

1961 Ankara doğumlu Gülgün Sharafat 1983 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji master programına başladı. Eğitimine ara vererek başladığı iş hayatında Psikolog olarak 1984-1986 yılları arasında Erol Sabancı Spastik Çocuklar merkezinde hizmet verdi. “Beyin ve Zihin nasıl çalışır?” konusunda duyduğu merak bu yıllarda biçimlendi.1986-1994 yılları arasında Ortadoğu ve Uzakdoğu’da yaşadı. Bu yıllarda Uzakdoğu felsefesi üzerine yoğunlaştı, Kişisel ve Ruhsal Gelişim teknikleriyle ilgilendi ve ilk Kişisel Gelişim teknikleri ile (Silva Metodu, Psikosibernetik, NLP) Uzak Doğuda tanıştı. Amerika’da Pennslyvania Üniversitesi ICS’de ‘’Business Management in Association with Public Relations’’ konusunda eğitimini sürdürdü. Eğitimini aldığı diğer konular arasında Aile Terapisi, EMDR, Hipnoz, Enerji Psikolojisi ve Enerji Kinesyolojisi , Meridyen Terapisi, Stres ve Stresle Başetme Teknikleri bulunmaktadır.

1994 yılında döndüğü Türkiye’de psikolog olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda hizmet verdi. 1996-1998 yılları arasında San Diego Kaliforniya Üniversitesinden Dr. Sheldon Z .Kramer Ph.D ile İzmir de çalıştı. “Bütünleyici Transaksiyonel Aile Terapisi” konusunda öğrencisi koordinatörü ve tercümanı olarak çalıştığı Dr. Kramer için seminer ve workshop grupları düzenledi. Dr. Kramer”in etkisiyle Yaşam Koçluğunun temelini oluşturan “Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi” tekniklerine yoğunlaştı. Bu teknikleri kullandığı eğitimleri “Liderlik, Koçluk ve Eğitimcinin Eğitimi başlıkları altında profesyonellere, işadamlarına, yöneticilere, öğretmenlere yönelik olarak devam etmektedir. 1998 yılından beri Doğu ve Batı Psikolojisinin bir sentezi olarak değerlendirdiği “Pozitif Psikoloji ve Spiritüel Psikoloji ” alanında çalışmaktadır. Geliştirdiği “Psikosibernetik Gelişim Programı”nı 1999- 2013 yılları arasında çalışma ve eğitim gruplarında uygulamıştır. 1999 yılından beri İdeal Ben , Başarıya Odaklanmak , Lider Ebeveyn, Pozitif Kimlikli Çocuk Yetiştirmek, Stresle Başetme Teknikleri, Meditasyon ve Yönlendirilmiş İmgeleme, Enerji Psikolojisi ve Meridyen Terapisi, Bütünsel Beyin Öğrenmesi ve Spiritüel Psikoloji ana başlıkları altında seminer, konferans, eğitim ve çalışma grupları düzenlemektedir. Uzun yıllardır gönül verdiği Silva Metodunun asistan direktörü ve yetkili eğitmenidir. Çalışmalarına İzmir’de kurucusu olduğu Pozitif Psikoloji Danışmanlık ve Beyin Aktivite Merkezinde devam etmektedir.

E-Posta: gulgunsharafat@gmail.com

Sosyal Ağlar: https://www.instagram.com/gulgunsharafat/ – https://www.youtube.com/channel/UCRTtcSU9an_TwuPj3ryj2uw/featured

Gsm: 0506 671 17 28

Erhan Aslan

1971 yılında İzmir’de doğdum. İzmir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

1992-1994 yıllarında Ar-Ge Mühendisi olarak çalıştıktan sonra Bilişim sektörüne adım attım. Bu sektördeki altı yıllık profesyonel deneyimimin ardından 2000 yılında e-Çözüm Bilişim’i kurdum. İzmir ve İstanbulda şubeleri bulunan firmamda Genel Müdür olarak görev yapmaktayım.

2013 yılında Silva Metodu ile tanışıncaya kadar “Spiritüel”, “Sezgi” ve “Sağ beyin” gibi kavramlar bana çok uzak ve yabancıydı. Silva Metodu eğitiminden sonra yaşamım tamamen değişti. Benim için Silva eğitiminin en önemli kısmı “Yaşam Amacına Bağlanma” çalışmasında keşfettiklerimdi. Ve o anda insanlara, içlerindeki muazzam potansiyeli hatırlamaları ve görmeleri için yardımcı olmaya karar verdim. Ve Silva Metodunun bunun en iyi yolu olduğuna inandım. Bir düşünün, Yaşam Amacınızı ve o amacı gerçekleştirecek yolu AYNI ANDA keşfediyorsunuz. Bundan daha muhteşem ne olabilir!

Eğitimden sonraki süreçte katıldığım ve her birinden çok keyif aldığım sayısı 10’u geçen eğitim tekrarı ve 20’nin üzerindeki mezun toplantıları beni Silva Ailesinin ayrılmaz bir parçası yaptı. Silva Türkiye Direktörü Ayşen Edis, Yetkili Silva Eğitmeni Gülgün Sharafat ve 48 yıldır Silva ailesinde olan, Silva Metodu Eğiticilerin Eğitmeni Ken Coscia beni eğitmen olmam için cesaretlendirdiler, desteklediler ve yardımcı oldular.

Silva Metodu eğitiminden sonra Ken Coscia’dan Silva Üstadlık Semineri ve Laura Silva’dan Silva Tezahür Ettirme Seminerini aldım.

Bir iş insanı, mühendis ve baba olarak asıl işim karar vermek ve sorun çözmektir. Yıllarca sadece analitik olarak (sol beyinle) yaptıklarımı, Silva Metodundan sonra tüm bunları analitik ve sezgisel olarak, beynimi tıpkı bir dahinin beyni gibi bütünsel olarak kullanarak yapmanın muazzam deneyimini yaşadım.

Silva Metodu deneyimimi tek kelimeyle açıklıyorum: “İnsan zihninin ne için tasarladığını fark ettim”

Benim için muazzam bir yolculuktu,
Şimdi, deneyimlerimi yeni katılımcılarla paylaşarak yaşam amacıma hizmet etme zamanı.
Silva Metodu benim yaşamımı değiştirdi,
Şimdi sıra sizde

E-Posta: silva@erhanaslan.com.tr
Web sitesi:  https://www.erhanaslan.com.tr
Gsm. 0532 266 97 13

Simin Soylu Güven

Ankara doğumluyum ama hayatımın neredeyse tamamını İzmir’de geçirdim, 2019’dan beri İstanbul’da ikamet ediyorum. İzmir Özel Türk Kolejini bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldum.

Üniversite döneminde 1993-1994 yılları boyunca TRT 2 televizyonunda yayınlanan belgesellerin çeviri ve seslendirmelerini yaptım, daha sonra bir yıl boyunca Ege Tv ‘de ana haber bülteni spikerliği yaptım.

Üniversite mezuniyeti sonrası mühendislik alanlarının beni çok mutlu etmediğini farketmemle birlikte finans sektörüne yöneldim. Önce EGS Factoring daha sonra da Yapı Kredi Bankası Menkul Değerler Biriminde çalıştım.

Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Kızım 21 yaşında Koç Üniversitesi Hukuk fakültesi öğrencisi, oğlum 16 yaşında Üsküdar Amerikan Koleji öğrencisi.

İş hayatı boyunca kişisel gelişim ve özellikle nörobilim, zihnin çalışma sistemi , bilinç ve bilinçdışı ilgi alanlarım olduğu için bu konuda  birçok seminer ve eğitime katıldım. Bu yolculuğum 13 sene kadar sürdü.

İnsanın varoluş amacı ve bu hayattaki misyonumuzun ne olduğunu hep merak ettiğim için 2016 yılında Vedik Astroloji (Hint Astrolojisi- Jyotish) eğitimine başladım. 3 yıllık bir astroloji eğitim sürecinden sonra bir süre profesyonel olarak bu alanda çalıştım ama aradığım çok daha derin, gücün bize ait olduğu bir alanmış aslında.2019 yılında tanıştığım Silva Metodu sayesinde hayat algım tamamen değişti ve o ana kadar sol beyin referanslarıyla sürdürmüş olduğum hayatımda nelerin eksik kaldığını farkettim. 

Daha sonra İstanbul’a yerleşmemle hayatımda yepyeni bir sayfa açıldı ve Ayşen Edis’le tanıştım. Tekrar için katıldığım bir eğitim sonrası eğitmenlik yolculuğum başladı. Bir çok eğitim tekrarı, mezun buluşmaları ve staj eğitimlerimi de tamamladıktan sonra kendi eğitimlerimi verme sürecim başladı.

“Olmadığın yere götüremezsin” sözü benim sıklıkla kullandığım ve çok anlamlı bulduğum bir ifade ve eğer herhangi bir konuda eğitmen olduğunuzu iddia ediyorsanız önce kendiniz onu hayatınıza geçirmiş olmalısınız. Silva Metodu gibi değerli bir öğretiyi hayatıma almış olmak benim için büyük bir şans ve şimdi bu müthiş yolculuğa sizleri de davet ediyorum. İyiye daha iyiye… 

İletişim: 0536 574 94 49
İnstagram:silvametoduistanbul

Ahmet Alga

1976 doğumludur. İstanbul’da İSTEK Vakfı Uluğbey Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi'nden 1998’de Endüstri Mühendisi olarak ve 2000’de İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi ile mezun olmuştur.

Türkiye’nin önde gelen inşaat ve gayrimenkul şirketlerinde (Yapı Merkezi, Körfez GYO, Özak GYO, Yeşil GYO) yöneticilik pozisyonlarında (Finans Müdürü, CFO ve Genel Müdür Yardımcısı olarak) 20 yıldan fazla görev yapmıştır. Halen Yapı Merkezi Holding’te İç Denetim Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun “Sermaye Piyasası Faaliyetleri - İleri Düzey” ve “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı” lisanslarına sahiptir. “Evrensel Enerji ile uyum yolu” olan Aikido’da, Japonya’daki Hombu-Dojo’dan Shodan (Siyah Kuşak) derecesi almıştır. Evli ve bir çocuk sahibidir.

Bir mühendis ve sol beyni daha aktif biri olarak her ne kadar spiritüel çalışmalara mesafeli durmuş olsa da, çevresindekilerin yavaş beyin frekanslarını kullanarak elde ettiği başarılarına tanık olunca, kendisi de bu alanlara ilgi duymuş ve çalışmalara başlamıştır. Reiki, Theta Healing, Grabovoi Öğretileri, Recall Healing, Bach Çiçekleri Terapisi, Litoterapi (Doğal Taşlar), Meridyen ve Akupunktur Noktaları, JAAS, Numeroloji, gibi bütüncül ve sezgisel tekniklerin eğitimlerini alarak uygulayıcı olmuştur. Yeditepe Üniversitesi’nden Uluslararası ICF Yaşam Koçluğu ve ayrıca Holistik Koçluk sertifikalarına sahiptir.

Silva Metodu ile yavaş beyin frekanslarında işlevsel olmayı öğrenerek, beyninin daha fazlasını özel kullanmaya başlamış ve meditasyon seansları sırasında birçok mucizevi deneyim yaşamıştır. Çalışmalarıyla sağlığını, kariyerini ve özel hayatını olumlu yönde geliştirmiştir.

Mevcut popüler spiritüel ve kişisel gelişim tekniklerinin çoğunun Josè Silva'nın bulgu ve keşiflerine dayandığını görünce, Josè'ye karşı hayranlığı ve bu konulara merakı daha da artmıştır. Alga, Silva Metodu'nu kendi değerleriyle uyumlu bulmakta, bu metodu öğretmekten büyük keyif almakta, Türkiye'de ve diğer ülkelerde daha da yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.

E-posta: ahmetalga@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/silvametoduahmetalga/

GSM: (+90) 537 341 55 20

VİZYONUMUZ

Yaşanabilecek daha güzel bir dünya için yapıcı, yaratıcı bir tutumla insanlığın yararı ve iyiliği için çalışmak, böylece bu dünyadan ayrıldığımızda, bizden sonrakiler için arkamızda daha iyi bir dünya bırakmaktır.

MİSYONUMUZ

Çok sayıda kişiye ulaşarak onların, yaşamlarında karşılaştıkları zorlukları en iyi şekilde çözmelerini, yeni fırsatlar yaratarak daha sağlıklı, başarılı, huzurlu ve mutlu olmalarını, özetle kendilerine daha kaliteli bir yaşam yaratabilmeleri için kullanacakları teknikleri ve araçları sunarak, dünyalarını cennete cevirmelerini sağlamaktır.