Seminer Takvimi

28-29 Mart 2015 tarihinde Uluslararası Silva Hocaların Hocası, Ken Koscia tarafından verilen Silva Üstatlık Semineri sınıf fotoğrafı.

Toplam 24 zihin egzersizi ve tekniğinden oluşan Silva Metodu Temel Eğitim Serisi Seminerleri, Silva Yaşam Sistemi (1. Bölüm ) ve Silva Sezgi Sistemi (2. Bölüm) olmak üzere 2 Bölümde verilmektedir. Bu zihinsel çalışmalar, beynin, hayal gücü ve imgelerle işlevsel olduğu Alfa seviyesinde gerçekleşir.

1. Bölüm, Silva Yaşam Sistemi:

İlk egzersizlerle öğrenciler öncelikle beyin dalgalarını yavaşlatarak Alfa seviyesine girmeyi ve bu seviyede uyumadan, bilinçli kalarak beynin sağ yarımküresinde işlevsel olmayı öğrenirler. Böylece beden ve zihin rahatlar ve stres kontrolü sağlanır.

Sonraki egzersizlerle sorun çözümünde kullanılacak etkin bilgi sentezi mekanizması, diğer bir ifadeyle hayal gücü devreye geçirilir. Geçmişte olup bitenler bize bilgi sağlar. Mantık, elde edilen bilginin çözümlemesini yapar. Ancak yapılması gerekenler ile HAYAL GÜCÜ ilgilenir. Kararlar, sorunlara çözüm bulmaya en uygun seviye olan Alfa seviyesinde beynin bu muhteşem işlevselliğinden yararlanılarak verilir.

Diğer egzersizlerle başarıyı engelleyen kısıtlayıcı inançlar değiştiririlerek seçilen çözümlerle beyin alfa ve teta frekanslarında programlanır,  yaratıcılık geliştirirlir.

2. Bölüm, Silva Sezgi Sistemi:

Buradaki zihinsel çalışmalarla, sezgiler geliştirilir ve güçlendirilir. Sezgiyi geliştirme teknikleri eğitimi sonucunda kişiler, beyinlerinin düşünce dalgaları alıcısı ve vericisi olmaktan öte, duyum ötesi bilgileri de kullanabilecekleri ve bu bilgileri etkileyerek değiştirebilecekleri konusunda farkındalık kazanırlar. Beynimiz gelişmiş bir bilgi ağıdır (bir Internet'tir). Kaydedilmiş bilgilerin ötesinde de bilgi verebilir. Beynin işleyiş şekli sayesinde özgün düşünce yaratılabilir, sorunlara gerçek ve yenilikçi çözümler getirebilinir. Başarıyı engelleyen kısıtlayıcı inançlardan kurtularak, geçmişe bağımlı kalmadan, Duyusal yansıtma egzersizleri ile Yenilikçi ve yaratıcı kararlar alınabilinir, doğru seçimler yapılabilinir. Başarılı kişiler, geniş bir algılama yeteneğine sahip olan kişilerdir.

Ayrıca, Kaynak Enerjiye bağlanmavaroluş misyonunun keşfedilmesi böylece amacı olan bir hayatın yaşanması ve vaka çalışmalarında ustalaşarak insan bedenindeki anormalliklerin keşfedilip bunları normale geri getirme becerileri kazanılır.

"10-11-12 Eylül 2021 İzmir, Erhan Aslan -  Silva Yaşam ve Sezgi Sistemi Eğitimi"

"18-19 & 25-26 Eylül 2021 İstanbul Simin Soylu Güven-Online Webinar olarak Silva Yaşam ve Sezgi Sistemi Eğitimi"

"02-03 Ekim & 09-10 Ekim 2021 İzmir Gülgün Sharafat -  Silva Yaşam ve Sezgi Sistemi Eğitimi"

"16-17 Ekim & 23-24 Ekim 2021 İstanbul - Türkiye Direktörü Ayşen Edis, süpervizörlüğünde Stajyer Eğit. Ahmet Alga Silva Yaşam ve Sezgi Sistemi Eğitimi"

Ayrıntılı bilgi ve erken ödeme kolaylığından yararlanmak için lütfen bize ulaşın.

Yetkili Eğitmen ve Türkiye Direktörü Ayşen Edis
Türkiye Eğitim Kordinatörü Nevvare Bengi
Tel:0554 547 40 62

Yetkili Eğitmen, Asistan Direktör, Psikolog Gülgün Sharafat
Eğitim Koordinatörü Pelin Coşar
Tel: 0506 671 17 28

Yetkili Eğitmen Erhan Aslan
Eğitim Asistanı İpek Ülken
Tel: 0544 830 94 68

Yetkili Eğitmen Simin Güven
İletişim: 0536 574 94 49
İnstagram:silvametoduistanbul

2021 Yılı Avrupa Ülkelerindeki Diğer Silva Metodu Seminerleri;

The original Silva Method
Classroom training courses in EUROPE 1)

Basic Lecture Series (BLS) / Silva Life System (SLS) / Silva Intuition System (SIS)

BULGARIA Event-calendar Stoyan Lalovsky
ESTONIA, LATVIA, LITHUANIA Event-calendar Deimantè Bartninkaite
FRANCE Event-calendar Lee Pascoe
FRENCH CARIBBEAN Event-calendar Pascale d'Astros
GREECE Event-calendar Marianna Metaxatou
HUNGARY Tanfolyami kalendárium Kapcsolat
ITALY Event-calendar Marianne Clement
SWITZERLAND Event-calendar Marietta Kovács
TURKEY Event-calendar Aysen Edis
UNITED KINGDOM Event-calendar Gabriel Ostend

1966' dan bu yana uygulanan Silva Metodu, insanın gerçek potansiyelini ve gücünü ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Silva Metodunu oluşturan teknikler ve zihin yönetim egzersizinin her biri, düşünme biçimlerini güçlendirip, genişletme, yaşamda yola çıkan farklı kriz durumlarını kontrol edebilme becerisini geliştirmek amacıyla yapılandırılmıştır.Milyonlarca yıllık bir biyolojik evrim sonucu mükemmel bir beyinle doğdunuz. Fakat sizlere bunun kullanma kılavuzu verilmedi. Silva Metodu tekniklerini öğrenerek bu mükemmelliğe ulaşabilme şansınız var.

 • birkaç saniye içinde tamamen rahatlamayı,
 • bilinçaltlarında kayıtlı pek çok kısıtlayıcı inançlarını tanımayı ve bunları değiştirmeyi,
 • kişisel iyileştirme güçlerini harekete geçirerek tüm stres kaynaklı sağlık sorunlarından kurtulmayı,
 • sigara, alkol, fazla yemek yeme gibi istenmeyen alışkanlıklarını değiştirmeyi,
 • varsa, yıkıcı duygu ve davranış kalıplarını temizlemeyi,
 • ilişkilerinde daha etkili olmayı,
 • hedeflerine daha kolay ulaşmayı, arzu ettikleri sonuçları, elde etmeyi,
 • zihinsel kapasitelerini artırmayı, belleklerini güçlendirmeyi,
 • sorunlarına gerçekçi ve yenilikçi çözümler getirmeyi,
 • uyku sorunlarından tamamen kurtulmayı ve kaliteli uyumayı,
 • yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi,
 • zamanlarını doğru kullanmayı
 • motivasyonlarını arttırmayı,
 • daha olumlu bireyler haline gelmeyi,

özetle, hayatlarını kendi kontrolleri altına almayı ve evrensel boyutta yaşam kalitelerini arttırmayı başarırlar.

Eğitime başlandığı andan itibaren katılımcılar, net ve tutarlı bir şekilde odaklanma yeteneklerinin arttığını, zihinlerini daha verimli kullanabildiklerini deneyimleyerek algılarlar.

Mezunlarımızın gelişen zihinsel güçleri, evrensel boyutta yaşam kalitelerini iyiye, daha iyiye ve çok daha iyiye getirebilmeleri için en güvenilir yardımcıları olacaktır.

Eğitim sonunda Silva Metodu'nun Merkezi SMCI - Laredo, Texas'dan uluslararası geçerliliği olan Silva Metodu Mezuniyet Sertifikası ve Silva Kimlik Kartı verilir. Verilen bu kimlik kartıyla aynı eğitim, Türkiye'de ve dünyanın herhangi bir ülkesinde sadece sembolik bir katılım ücreti ödenerek dilendiği kadar tekrar edilebilir. Ayrıca,  Metodun tüm uygulamalarını kapsayan bir Eğitim Kitabı verilir.